TEL: 021-55430551
لوگوی گوهران فیلتر تولید کننده فیلتر
فیلتر روغن

فیلتر روغن

روغن روان کننده یا لوبریکان در موتور های احتراق داخلی برای کاهش اصطکاک و سایش اجزای موتور، انتقال حرارت از موتور و انتقال آلاینده ها به فیلتر روغن مورد استفاده قرار می گیرد. البته کاربری فیلتر روغن تنها بر روی موتور های دیزلی و بنزینی نبوده و بر روی بسیاری از ماشین آلات صنعتی از جمله کمپرسور ها و دستگاه های CNC نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

فیلتر های روغن صنعتی هم از نوع کارتریجی استوانه ای و هم به شکل پیچی Spin-on مورد استفاده قرار می گیرند. فیلتر های روغن برای جذب آلاینده ها اغلب از کاغذ های سلولزی استفاده می کنند که به منظور داشتن سطح تماس بیشتر با سیال و عبور سطح بالاتری از جریان سیال بصورت چین دار بر روی یک استوانه قرار می گیرند. فیلتر روغن برای جذب آلاینده های فاز جامد که اغلب به شکل گرد و غبار و سنگریزه، دوده، شیشه و الیاف هستند مورد استفاده قرار می گیرد. فیلتر روغن صنعتی بر روی ماشین آلات همراه با سرویس کامل تعویض شده تا سبب کاهش فشار جریان روغن در ماشین آلات نگردد. گروه صنعتی گوهران فیلتر تولید کننده انواع فیلتر های روغن صنعتی از نوع کارتریجی است. اغلب تولید کنندگان فیلتر صنعتی از جمله برند های DONALDSON, MANN, FLEETGUARD, WIX, BALDIN به تولید فیلتر روغن صنعتی برای انواع ماشین آلات معدنی، کشاورزی و راهسازی می پردازند.

فیلتر روغن کارتریجی
فیلتر روغن کارتریجی
فیلتر روغن پیچی Spin-on
فیلتر روغن پیچی Spin-on


جنس و کیفیت کارتریج فیلتر روغن

از آنجایی که آلاینده های روغن اغلب به شکل ذرات جامد معلق هستند، کارتریج فیلتر روغن نیز بگونه ای انتخاب می شود که قابلیت جذب این آلاینده های جامد را داشته باشد. دوده، شن و سنگریزه و شیشه از آلاینده های روغن محسوب می شود و از این رو در تولید کارتریج فیلتر روغن از کاغذ های سلولزی استفاده می شود. سلولز در واقع الیاف طبیعی با تار و پودی نا منظم می باشد که هم دارای تخلخل مناسب برای عبور جریان روغن می باشد و هم قابلیت جذب و نگهداری آلاینده ها را دارد. البته در تصفیه روغن هیدرولیک از فیلتر روغن هیدرولیک استفاده می شود که به سبب فشار بالای روغن از کارتریج های مش فلزی استفاده می کنند.

در تولید و کاربری فیلتر های روغن اتصالی موتور های دیزلی نیز از همین نوع کارتریج ها بعنوان مغزی استفاده می شود که در داخل یک محفظه فلزی به شکل یک قوطی قرار می گیرند. البته بر روی سیستم هایی با حساسیت بالا فیلتر روغن با نام فیلتر روغن بای پس گاهی به شکل الیاف ساده بدون ساختار نیز مورد استفاده قرار می گیرند.  • مقالات

TEL : 021-55430551
Email: info [at] goharanfilter [dot] ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Goharan filter Corporation