TEL: 021-55430551
لوگوی گوهران فیلتر تولید کننده فیلتر
فیلتر دونالدسون

فیلتر دونالدسون

فیلتر دونالدسون logoفیلتر دونالدسون محصول کشور آمریکا و یکی از شناخته شده ترین برند های تولید کننده فیلتر آلات صنعتی می باشد. فیلتر دونالدسون DONALDSON در انواع فیلتر های روغن کارتریجی و پیچی، فیلتر های گازوئیل در انواع ساده و سپراتور، فیلتر های هیدرولیکی در انواع کم فشار و پر فشار و فیلتر های هوا قابل عرضه می باشد. برخی نمونه های فیلتر های روغن دونالدسون مانند فیلتر آبی این برند دارای قابلیت جذب آلاینده ها در سایز های بسیار ریز حتی تا 3 میکرون است. شرکت گوهران فیلتر تولید کننده انواع فیلتر های هیدرولیکی و تامین برند های مختلف فیلتر می باشد.

قابلیت جذب در فیلتر های دونالدسون DONALDSON

هر چند قابلیت جذب آلاینده ها تنها فاکتور کیفی برای فیلتر های صنعتی محسوب نمی شود اما با این وجود یکی از مهمترین جالش ها پیش روی تولید کنندگان فیلتر می باشد. فیلتر دونالدسون DONALDSON آمریکا با ابعاد و استاندارد های اینچی و مطابق با استاندارد صنایع کشور آمریکا تولید می شود. از این رو در اغلب تست های مربوط به تخمین کیفیت تولید فیلتر دونالدسون در رده های بالای کیفی قرار می گیرد.

از مهمترین فاکتور های کیفی فیلتر دونالدسون قابلیت جذب آلاینده ها در کوچکترین سایز می باشد. در مورد فیلتر روغن محصولات دونالدسون در دو نوع اصلی شامل فیلتر های روغن ساده از نوع پیچی که در داخل قوطی های فلزی سفید رنگ عرضه می شوند و فیلتر های روغن آبی رنگ دونالدسون قابل عرضه هستند. فیلتر روغن آبی رنگ دونالدسون بگونه ای طراحی می شود که دارای کارتریج هایی با الیاف بسیار فشرده بوده و قابلیت جذب آلاینده های معلق تا سایز 3 میکرون را دارد. قیمت این سری از فیلتر ها بالاتر از فیلتر های ساده بوده و برای سیستم هایی مورد استفاده قرار می گیرد که حساسیت بسیار بالایی در تماس با آلاینده های روغن از خود ناشن می دهند.

علاوه بر فیلتر های روغن صنعتی که دونالدسون بصورت تخصصی در زمینه تولید آنها فعالیت دارد انواع فیلتر های اتصالی موتور های دیزلی با این برند شامل فیلتر های گازوئیل یا فیلتر های سپراتور آبگیر گازوئیل از دیگر محصولات برند دونالدسون محسوب می شوند. این دسته از فیلتر ها دارای یک دریچه تخلیه هستند که از جنس پلاستیکی پلیمر طراحی شده است و امکان تخلیه و بکارگیری دوبار فیلتر آبگیر دونالدسون را فراهم می آورد.

تاریخچه فیلتر دونالدسون

تاریخچه فیلتر دونالدسون در واقع به یک مشکل فنی در موتور های تراکتور در اوایل دهه بیست میلادی در کشور آمریکا بر می گردد. در واقع موتور های تراکتور های برند بول Bull که همزمان با گسترش اتوماسیون در صنایع کشاورزی رشد قابل توجهی نمود به سبب آلودگی در محیط های کشاورزی از کار می افتاد. در این زمان بود که برای اولین بار شخصی به نام فرانک دونالدسون که در زمینه فنی و مهندسی این شرکت فعالیت می نمود به طراحی و تولید اولین نمونه های فیلتر های هوا پرداخت. در طراحی اولین نمونه ها از فیلتر هوای دونالدسون از پارچه بعنوان جاذب آلاینده ها استفاده شده بود که جنس کتانی داشت. گسترش تولید ماشین های کشاورزی و راهسازی و نقش مثبتی که اولین نمونه ها از فیلتر های هوای دونالدسون در افزایش طول عمر کاری موتور های دیزل کشاورزی داشت به گسترش تولیدات فیلتر های دونالدسون انجامید. امروزه فیلتر های هوای دونالدسون بجای استفاده از پارچه های کتانی از الیاف سلولزی استفاده کرده و تنوع محصولات این برند شامل انواع فیلتر های روغن، گازوئیل، فیلتر هیدرولیک، فیلتر های سپراتور وآبگیر نیز می باشد.

TEL : 021-55430551
Email: info [at] goharanfilter [dot] ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Goharan filter Corporation