TEL: 021-55430551
لوگوی گوهران فیلتر تولید کننده فیلتر
فیلتر هیدرولیک

تولید کننده فیلتر هیدرولیک

سیم های هیدرولیکی اغلب در فشار بالای سیال عمل می کنند. از این رو اجزای سیستم های هیدرولیک مانند انواع شیر آلات، پمپ ها، آکومولاتور ها و سنسور ها می بایست برای جلوگیری از نشتی در سیستم و دقت کاری بالا با تلرانس ابعادی کمی تولید شده دقت بالایی داشته باشند. تکنولوژی بکار رفته در تولید اجزای سیستم هیدرولیک سبب بالا بودن قیمت و حساسیت در عملکرد می شود. از این رو فیلتر های هیدرولیکی از جمله فیلتر های صنعتی هستند که کیفیت آنها نه تنها بر عملکرد سیستم بلکه در طول عمر اجزای هیدرولیک تاثیر قابل توجهی دارد. گوهران فیلتر تولید کننده فیلتر هیدرولیک کارتریجی استوانه ای برای انواع سیستم های جریان هیدرولیک می باشد.

فیلتر های هیدرولیکی در واقع زیر دسته فیلتر های روغن صنعتی دسته بندی می شوند چرا که برای تصفیه روغن هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به عملکرد تحت فشار و دمای بالا در اغلب موارد برای جلوگیری از فروپاشی ساختار، بر خلاف فیلتر های روغن معمولی که از کارتریج های کاغذی سلولزی در تولید آنها استفاده می شود کارتریج فیلتر هیدرولیک از مش های فلزی تولید می شود. گروه صنعتی گوهران فیلتر تولید کننده فیلتر های هیدرولیک کارتریجی در سایز های مختلف برای انواع ماشین آلات صنعتی می باشد.

فاکتور های کیفی در تولید فیلتر هیدرولیک

بر خلاف بسیاری از سیستم ها مانند موتور های احتراق داخلی که دائما از طریق سوپاپ های سوخت و هوا تغذیه می شوند، سیستم های هیدرولیکی اغلب دارای شیر های ورودی نبوده و آلاینده های آنها از بیرون وارد نمی شوند. از این روست که اغلب آلاینده های روغن هیدرولیک از جنس پلیسه های فلزی و یا پلیمری جدا شده از بدنه اجزای سیستم هیدرولیک هستند. با توجه به فشار بالای جریان هیدرولیک فاکتور های کیفی مد نظر تولید کننده فیلتر هیدرولیک اغلب فاکتور هایی برای حفظ ساختمان فیلتر در تماس با جریان پر فشار سیال می باشد. البته با توجه به این نکته که به منظور ایجاد حداکثری آب بندی در سیستم های هیدرولیک اجزای این سیستم ها با تلرانس ابعادی حداقلی و دقت بسیار بالایی تولید می شوند قابلیت جذب فیلتر هیدرولیک نیز از دیگر فاکتور های مهم کیفی در تولید این فیلتر محسوب می شود. عدم جذب آلاینده ها توسط فیلتر هیدرولیک سبب ایجاد سایش بر روی اجزای هیدرولیک که دارای قیمت بسیار بالایی هستند می شود که این امر به سرعت ایجاد نشتی را به همراه خواهد داشت.

از فاکتور های کیفی دیگر مد نظر تولید کنندگان فیلتر هیدرولیک عدم واکنش پذیری سطح فلز با روغن هیدرولیک است. از آنجایی که در اغلب کاربری ها برای جلوگیری از فروپاشی ساختاری از مش های ریز فلزی در تولید فیلتر هیدرولیک استفاده می شود اغلب از ترکیبات فلزی استنلس استیل در تولید این مش ها استفاده می شود تا مقاومت بالایی در واکنش پذیری شیمیایی با روغن هیدرولیک داشته باشد. تولید کننده فیلتر صنعتی همواره می بایست واکنش پذیری اجزای مختلف فیلتر در تماس با سیال را مد نظر داشته باشد.

فیلتر هیدرولیک با مش فلزی
فیلتر هیدرولیک با مش فلزی
فیلتر هیدرولیک پیچی Spin-on
فیلتر هیدرولیک پیچی Spin-on


مقایسه برند های تولید کننده فیلتر هیدرولیک

فیلتر های هیدرولیک نسبت به دیگر انواع فیلتر های صنعتی با برند های محدود تری تولید شده، مصرف محدودتری داشته و با هر بار سرویس و تعمیر سیستم های هیدرولیک لزوما نیاز به تعویض پدا نمی کنند. با این وجود انتخاب صحیح برند تولید کننده فیلتر هیدرولیک با توجه به حساسیت بالا نقشی تعیین کننده بر طول عمر اجزای هیدرولیک دارد.

در کل محصولات وو برند های تولید کننده فیلتر هیدرولیک که از اتحادیه اروپا هستند با توجه به الزام به تولید طبق استاندارد و گواهینامه CE اتحادیه اروپا محصولاتی با مرغوبیت بالا را به بازار عرضه می کنند که فیلتر مان MANN آلمان و فیلتر ولوو VOLVO سوئد از شناخته شده ترین آنها هستند. با این وجود برخی از برند ها بصورت تخصصی تر در زمینه تولید فیلتر هیدرولیک فعالیت دارند که برند هایداک HYDAC آلمان از این دسته می باشد. در واقع برند هایداک که به تولید انواع پمپ های هیدرولیک، شیر های هیدرولیک و تجهیزات نوماتیکی می پردازد آشنایی بسیار دقیق به آلاینده ها در جریان روغن هیدرولیک داشته و قابلیت فیلتر های هیدرولیک تولیدی این برند بالاتر از دیگر تولید کنندگان فیلتر هیدرولیک می باشد.

از میان برند های آمریکایی تولید کننده که می توان به برند فیلیتگارد، ویکس، کاترپیلار و بالدوین اشاره نمود برند فیلتر کاترپیلار CAT با توجه به گستردگی کاربری محصولات این برند بصورت قطعه OE بر روی سیستم های هیدرولیک دریایی اغلب قابلیت های جذب و راندمان کاری مناسب تری نسبت به دیگر برند های تولید کننده فیلتر هیدرولیک در قاره آمریکا است.

انواع کارتریج بکار رفته در تولید فیلتر هیدرولیک

کارتریج در واقع قلب فیلتر هیدرولیک محسوب می شود که در تماس با جریان روغن هیدرولیک قرار گرفته و وظیفه جذب و حفظ ذرات آلاینده را بر عهده دارد. تولید کنندگان فیلتر هیدرولیک اغلب از دو نوع کارتریج بر حسب میزان فشار جریان هیدرولیک استفاده می کنند که به قرار زیر هستند.

خساسیت سیستم های هیدرولیکی به آلاینده ها بسیار بالاست و از این رو در مسیر جریان روغن هیدرولیک اغلب از چند فیلتر هیدرولیک بصورت ترکیب پر فشار و کم فشار استفاده می شود. در صورت حساسیت کمتر و نیاز به استفاده از یک فیلتر هیدرولیک پیشنهاد به کاربری فیلتر های کارتریج با مش فلزی می باشد.  • مقالات

TEL : 021-55430551
Email: info [at] goharanfilter [dot] ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Goharan filter Corporation