TEL: 021-55430551
لوگوی گوهران فیلتر تولید کننده فیلتر
فیلتر گازوئیل

فیلتر گازوئیل

بر روی اغلب ماشین آلات سنگین صنعتی شامل ماشین آلات معدنی، کشاورزی، راهسازی، انواع دیزل ژنراتور ها و ... از موتور های دیزلی استفاده شده است که از گازوئیل بعنوان سوخت اصلی استفاده می کنند. گازوئیل سوختی با آلاینده های بسیار می باشد که در شکل های مختلف بصورت گرد و غبار و دوده، الیاف، مو، سنگریزه و حتی در فاز مایع به شکل آب و روغن یافت می شوند. از این رو فیلتر گازوئیل یکی از مهمترین نوع فیلتر های صنعتی اتصالی موتور های دیزلی می باشد.

فیلتر گازوئیل اغلب به شکل استوانه ای و به صورت پیچی Spin-on تولید می شود و از قطعات مصرفی موتور دیزل بوده که با هر بار سرویس تعویض می شود. سایز فیلتر گازوئیل به دبی جریان و حجم موتور دیزل بستگی داشته و هم با دنده های اینچی و هم میلیمتری مورد استفاده قرار می گیرند.

فیلتر سپراتور آبگیر گازوئیل

فیلتر گازوئیل در نوع سنتی با بکارگیری کارتریج های کاغذی از جنس سلولزی تولید می شدند که تنها دارای قابلیت جذب آلاینده ها در فاز جامد را داشتند. نسل جدید فیلتر های گازوئیل که تحت نام فیلتر سپراتور آبگیر گازوئیل مورد استفاده قرار می گیرند دارای کارتریج های دو بخشی هستند که علاوه بر جذب آلاینده های جامد دارای یک لایه الیاف مصنوعی هستند که قابلیت جذب و ادغام قطرات ریز آب معلق را نیز دارد. فیلتر های سپراتور ابگیر گازودیل اغلب دارای یک منبع ذخیره نیز هستند که قطرات آب پس از ادغام در این مخازن ذخیره شده و قابلیت تخلیه دارند.

بکارگیری فیلتر های سپراتور آبگیر گازوئیل سبب می شود با جذب قطرات آب اولا از زنگ زدگی و آسیب به اجزای سیستم سوخت رسانی مانند سوزن های انژکتور جلوگیری به عمل آید و ثانیا با حذف آب و افزایش دمای احتراق گشتاور و راندمان خروجی موتور دیزل افزایش یابد.

فیلتر گازوئیل کارتریجی
فیلتر گازوئیل کارتریجی
فیلتر های پیچی گازوئیل
فیلتر های پیچی گازوئیل


مزایای کاربری فیلتر آبگیر گازوئیل

یکی از چالش های اصلی برای تولید کننده فیلتر صنعتی ایجاد قابلیت جذب آلاینده ها در چند فاز مختلف می باشد. در واقع فیلتر های قدیمی تنها قابلیت جذب ذرات جامد را از جریان سیال داشتند و با بکار بردن کاغذ سلولزی به سادگی کار می کردند. فیلتر سپراتور گازوئیل یک فیلتر با قابلیت جذب آلاینده ها در دو فاز هم بصورت جامد و هم بصورت قطرات آب مایه می باشد. اغلب نمونه های فیلتر های سپراتور گازوئیل حتی ذرات آب را با ابعاد و سایز های میکرونی کمتری نسبت به ذرات جامد جذب می کنند. قابلیت جذب ذرات جامد برای فیلتر های آبگیر در ذرات جامد تا 7 میکرون و برای قطرات آب معلق تا 3 میکرون است.

کاربری فیلتر سپرایتور گازوئیل چند مزیت مهم را برای سیستم های انژکتور دیزل به همراه دارد. اولا جذب و عدم ورود قطرات آب به داخل سیستم سوخت رسانی و انژکتور سبب می شود از زنگ زدگی اجزای انژکتور ممانعت به عمل آمده به افزایش طول عمر کاری موتور بیانجامد. ثانیا راندمان موتور احتراق تا اندازه زیادی تابع احتراق کامل و دمای بالای احتراق است که ورود قطرات آب به موتور یکی از دلایل کاهش راندمان و گشتاور خروجی محسوب می شود.  • مقالات

TEL : 021-55430551
Email: info [at] goharanfilter [dot] ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Goharan filter Corporation