TEL: 021-55430551
لوگوی گوهران فیلتر تولید کننده فیلتر
فیلتر هوا

فیلتر هوا

فیلتر هوا یکی از فیلتر های صنعتی می باشد که با بکارگیری کاغذ های سلولزی تولید می شود. فیلتر هوا را می توان در دو دسته اصلی شامل فیلتر هوای موتور Engine air filter و فیلتر هوای کابین Cabin air filter دسته بندی نمود. فیلتر های هوا برای جذب انواع الاینده ها از هوا مورد استفاده قرار می گیرند. انواع دوده، گرد و غبار، روغن و بخار از مواردی هستند که برای جذب آنها از فیلتر هوا استفاده می شود. فیلتر های هوا هم به شکل استوانه ای و هم بصورت تخت تولید می شوند و بسته به صنعتی و نوع اتصال مورد استفاده قرار می گیرند.

فیلتر هوای موتور

یکی از مهمترین نوع فیلتر های هوا فیلتر هوای موتور می باشد. این فیلتر ها بر روی موتور های دیزلی و بنزینی پیش از منیفولد هوا اتصال پیدا می کنند و با جذب آلاینده ها مانع از ورود آنها به محفظه سیلندر جلوگیری می کنند. بکارگیری فیلتر هوای موتور سبب می شود با جلوگیری از ورود آلاینده ها به فضای موتور اولا از سایش و آسیب به اجزای موتور کاسته شده و طول عمر موتور افزایش یابد و ثانیا با جلوگیری از ایجاد رسوب راندمان کاری موتور افزایش یابد. از فیلتر های هوای کارتریجی به شکل استوانه ای بر روی ورودی کمپرسور های هوا نیز استفاده می شود. بازرگانی گوهران فیلتر تولید کننده انواع فیلتر های هوای موتور در ایران می باشد.

فیلتر هوای موتور
فیلتر هوای موتور
فیلتر هوای کابین
فیلتر هوای کابین
فیلتر سپراتور کمپرسور
فیلتر سپراتور کمپرسور


جنس و کیفیت کارتریج فیلتر هوا

مهمترین نوع کارتریج در تولید فیلتر های صنعتی به جز فیلتر هیدرولیک کارتریج های سلولزی هستند. الیاف سلولزی در دسترس و ارزان قیمت هستند، دارای تخلخل مناسب برای عبور دبی بالایی از جریان سیال شامل مایع و گاز هستند و الیاف آنها اصطکاک و چسبندگی بالایی را با انواع آلاینده دارد. علاوه بر این سلولز حداقل افت فشار را در جریان سیال پس از اتصال فیلتر پدید می آورد. از این رو کارتریج فیلتر های هوا نیز در اغلب موارد در جنس سلولزی تولید می شود. لازم به ذکر است که تراکم سلولز در ساختار کارتریج فیلتر می تواند بر حسب ویسکوزیته و چسبندگی سیال متفاوت باشد.

در اتصال هوای خروجی از کمپرسور ها وضع فرق می کند. در واقع در خروجی پمپ اسکرو از کمپرسور هوا در دمای بسیار بالا و فشار بالایی می باشد و مملو از قطرات ریز و درشت روغن می باشد. فیلتر هوای روغن از هوای کمپرسور از جنس الیاف سلولزی تولید نمی شود و اغلب دارای الیاف مصنوعی بوده که توسط یک بدنه استوانه ای فلزی مهار شده است تا در برابر فروپاشی حفظ گردد.  • مقالات

TEL : 021-55430551
Email: info [at] goharanfilter [dot] ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Goharan filter Corporation