TEL: 021-55430551
لوگوی گوهران فیلتر تولید کننده فیلتر

فیلتر هوای موتور

موتور های احتراق داخلی چه از نوع بنزینی و چه از نوع دیزلی در فرایند احتراق از ترکیب درصد بالایی هوا با سوخت استفاده می کنند. هوای ورودی به موتور های احتراق می بایست عاری از هر گونه آلودگی بوده و از این رو از نوعی فیلتر هوا تحت نام فیلتر هوای موتور برای جذب آلاینده های هوا پیش از ورود به موتور استفاده می شود. فیلتر هوای موتور اغلب از نوع استوانه ای با کاغذ سلولزی مورد استفاده قرار گرفته و قابلیت جذب انواع گرد و غبار و دوده، روغن و درصد بالایی از رطوبت را از هوا پیش از ورود به محفظه موتور دارد.

فیلتر های هوای استوانه ای شکل بر روی کمپرسور ها که از ماشین های کاربردی صنعتی و مولد محسوب می شود نیز اتصال پیدا می کند. بازرگانی گوهران فیلتر تولید کننده فیلتر های هوای موتور می باشد.


فیلتر هوای استوانه ای موتورفیلتر هوای استوانه ای موتور
موجود


نقش فیلتر هوای موتور در کیفیت و طول عمر

فیلتر های هوا در واقع شش های موتور های احتراق محسوب می شوند.نقش فیلتر هوا در کیفیت عملکرد موتور و در افزایش طول عمر اجزا بسیار محسوس می باشد. با توجه به وجود ذرات و آلاینده ها در هوا چه از نوع دوده چه از نوع گرد و غبار و سنگریزه ورود این ذرات به داخل سیلندر و محفظه موتور اولا باعث ایجاد رسوب و مشکلات در باز و بسته شدن دریچه های دود و هواو سوخت می شود که به تدریج به کاهش راندمان کاری موتور انجامیده و گشتاور خروجی از موتور را کاهش می دهد.

علاوه بر راندمان موتور اجزای موتور نیز با ورود آلاینده ها به داخل محفظه موتور در معرض سایش بیشتر قرار گرفته که این سایش از بین رفتن اجزا و کاهش طول عمر را از یک سو کاهش داده و ایجاد روغن سوزی در موتور را پدید می آورد. روغن سوزی موتور های احتراق داخلی نه تنها آلودگی های زیست محیطی را به دنبال دارد بلکه با سوختن تدریجی روغن کاهش سطح روغن در مخزن و هزینه های جانبی را به دنبال خواهد داشت. فیلتر های هوای موتور بسته به طراحی تولید کننده فیلتر می توانند هم بصورت تحت و هم بصورت استوانه ای مورد استفاده قرار گیرند. از معتبر ترین و شناخته شده ترین برند های جهانی تولید کننده فیلتر هوای موتور می توان به برند فیلتر مان آلمان اشاره نمود.

نقش فیلتر هوای موتور در کیفیت و طول عمر

TEL : 021-55430551
Email: info [at] goharanfilter [dot] ir

© Copy right 2024 | All ights Reserved | Goharan filter Corporation